اخبار > محکومیت اقدامات آشوبگرانه اغتشاشگران توسط 134 عضو هیات علمی دانشگاه مازندران  چاپ        ارسال به دوست

در پی اقدامات هنجارشکنانه آشوبگران در کشور صادر شد:

محکومیت اقدامات آشوبگرانه اغتشاشگران توسط 134 عضو هیات علمی دانشگاه مازندران

 

 

 

 

در پی اقدامات هنجارشکنانه آشوبگران در کشور صادر شد:

محکومیت اقدامات آشوبگرانه اغتشاشگران توسط 134 عضو هیات علمی دانشگاه مازندران


        به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، 134 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه در پی وقایع و اغتشاشات اخیر با صدور بیانیه‌ای، اقدامات هنجارشکنانه آشوبگران را محکوم و بر حفظ آرامش در فضای آموزشی و تحقیقاتی و پرهیز از فعالیت‌های نافی قانون، اخلاق و شان و کرامت انسانی در محیط دانشگاه تاکید کردند.

       در متن این بیانیه آمده است:

بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

       اکنون با گذشت حدود دو ماه از آغاز نیم‌سال تحصیلی و از سرگیری آموزش حضوری پس از نزدیک به دو سال و اندی دوری دانشجویان از فضای دانشگاه، در حالی‌که این حضور را در فضایی توام با شور و نشاط دانشجویان آغاز کرده بودیم و اراده و خواسته خانواده دانشگاه، جبران کاستی‌های پیش‌آمده در ایام آموزش غیرحضوری و دست‌یابی به فضای آموزشی مطلوب‌تر بوده است، متاسفانه در پی جریانات اخیر کشور، شاهد بی‌نظمی‌ها و تجمعات غیرقانونی و فعالیت برخی عناصر فریب‌خورده به منظور متشنج‌کردن فضای دانشگاه‌های کشور بوده‌ایم. این در حالی است که در شرایط کنونی، دانشگاه بیش از هر چیز، نیازمند فضایی آرام و دور از تنش‌های سیاسی است، زیرا تداوم روند آموزش و تولید علم را سریع‌ترین راه در جهت توسعه همه‌جانبه کشور می‌دانیم و از همه کسانی که در رسیدن به این مهم زحمت کشیده‌اند کمال تشکر و قدردانی خود را اعلام می‌داریم.

       با مرور حوادث اخیر و روشن شدن اهداف شوم بیگانگان در به آشوب‌کشاندن جامعه و ایجاد وقفه در فضاهای آموزشی دانشگاه‌ها، برقراری و حفظ کامل نظم و آرامش به جهت بازگشت مجدد نظام آموزشی کشور بر مسیر توسعه را وظیفه ذاتی خود می‌دانیم. بدیهی است دانشگاه مبدا همه تحولات در کشور است و ایجاد فضای همدلی و وحدت در کشور از فضای منطق و گفتمان سازنده در دانشگاه متبلور خواهد شد.

       لذا ضمن دعوت از همه دانشجویان و همکاران در ایجاد فضای مباحثه و گفتمان سازنده، ادامه تجمعات بدون مجوز و خواسته‌های فرا قانونی را محکوم نموده و هرگونه اختلال در فعالیت‌های جاری آموزشی و پژوهشی دانشگاه را به مصلحت دانشگاهیان نمی‌دانیم.

 

جمعی از اعضای هیات علمی

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی

 


٠٩:٥٠ - سه شنبه ١ آذر ١٤٠١    /    شماره : ٣٥٤٣٥    /    تعداد نمایش : ١٤٨٦