اخبار > ضیافت فرهنگی دانشگاه مازندران با دانشجویان بین‌الملل دانشگاه  چاپ        ارسال به دوست

هم‌زمان با هفته بزرگ‌داشت مازندران برگزار شد:

ضیافت فرهنگی دانشگاه مازندران با دانشجویان بین‌الملل دانشگاه

 

 

 

 

هم‌زمان با هفته بزرگ‌داشت مازندران برگزار شد:

ضیافت فرهنگی دانشگاه مازندران با دانشجویان بین‌الملل دانشگاه

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، هم‌زمان با هفته بزرگ‌داشت مازندران، اولین ضیافت فرهنگی دانشگاه با دانشجویان بین‌الملل با حضور دکتر حشمت‌اله علی‌نژاد رییس دانشگاه مازندران، دکتر مرتضی علویان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، دکتر صادق صالحی مشاور رییس در ارتباط با جامعه، جمعی از مدیران ستادی و یاوران علمی در شامگاه پنجشنبه 19 آبان 1401 در مجتمع خوابگاهی شهید نواب صفوی برگزار شد.

مازندران همواره مهد پرورش مشاهیر بسیاری بوده است

       دکتر علی‌نژاد در ضیافت فرهنگی این دانشگاه با دانشجویان بین‌الملل با اشاره به این‌که افتخار ما مازندرانی‌ها این است که دینمان را خودمان انتخاب کردیم و با سرنيزه و شمشیر شیعه نشدیم، اذعان داشت: مازندران استانی بسیار زیبا و چشم‌نواز است که از یک طرف به دریا، از یک طرف به رشته کوه البرز، از یک طرف به جنگل و از طرفی هم به دشت‌های دل‌انگیز راه دارد و این موضوع، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ها در زمینه جذب دانشجویان بین‌الملل است.

       رییس دانشگاه مازندران اظهار داشت: این استان در طول تاریخ، همواره مهد پرورش بسیاری از مشاهیر، بزرگان و پهلوانان ایران زمین در حوزه‌های مختلف بوده است و این آمادگی در دانشگاه وجود دارد تا با جذب دانشجویان کشورهای مختلف، این علوم را به سراسر جهان گسترش دهد.

هدف ما ایجاد یک دیپلماسی فرهنگی است

       دکتر مرتضی علویان معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه هم در اولین نشست دانشگاه با دانشجویان بین‌الملل، به هدف برگزاری این نشست صمیمی اشاره کرد و گفت: هدف از  این جلسه این است که یک ارتباط صمیمی بین دانشجویان بین‌الملل با مدیران دانشگاه برقرار شود. ما می‌خواهیم یک دیپلماسی فرهنگی صورت بگیرد تا جمهوری اسلامی ایران که رهبری نهضت مقاومت را عهده‌دار است، در نظام بین‌الملل جریان‌ساز باشد.

       دکتر علویان اظهار داشت: انتظار این است که دانشجویان بین‌الملل و مسلمان، مهارت‌های کاربردی را کسب کنند و به عنوان پیام‌آوران فرهنگ ایرانی- اسلامی و هم‌چنین مازندران باشند تا تعامل فرهنگی صورت پذیرد.

       در ادامه این برنامه، نمایندگان دانشجویان بین‌الملل دانشگاه مازندران از کشورهای عراق(احمد فیاض)، سوریه(الیاس میدع)، اندونزی(سومارنا پودرا)، افغانستان(غلام‌عباس حسینی و اسلام‌الدین همدل) و چین(دکتر نینگ و دکتر برایان) با حضور در جایگاه، در خصوص موضوعات مشترک فرهنگی، علمی و سیاسی کشورهای خود با جمهوری اسلامی ایران به ایراد سخن پرداختند و ضمن برشمردن مزایای علمی دانشگاه مازندران، حضور دانشمندان برتر جهان در میان اعضای هیات علمی و هم‌چنین موقعیت جغرافیایی دانشگاه از جمله قرارگرفتن در کنار دریای بزرگ مازندران را از مهم‌ترین دلایل برای انتخاب این مرکز علمی جهت ادامه تحصیل خود دانستند.      

       از نکات جالب توجه این نشست صمیمی، اجرای یک قطعه از موسیقی سنتی مازندران توسط یکی از دانشجویان کشور اندونزی بود که بسیار مورد توجه حاضران قرار گرفت. به نظر کارشناسان، این امر، بیانگر تعلقات فرهنگی، اقدامات مناسب فرهنگی دانشگاه و تاثیرپذیری این دانشجویان از فرهنگ و رسوم مازندران است.

       اجرای موسیقی ملی و بومی توسط گروه موسیقی سنتی دلنواز، پخش کلیپ‌های مختلف، اهدای جوایز به تمامی دانشجویان بین‌الملل، عکس یادگاری دست‌جمعی و ضیافت شام، از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

       یادآور می‌شود: این مراسم با مشارکت اداره‌کل صنعت، معدن و تجارت استان، اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، و اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار شد.

 

تصاویر بیشتر

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی

 


٠٩:٣٧ - شنبه ٢١ آبان ١٤٠١    /    شماره : ٣٥٢٩٧    /    تعداد نمایش : ٦٣٠