اخبار > عضو هیات علمی دانشگاه مازندران برای دومین بار در میان یک‌صدم درصد پژوهش‌گران برتر جهان  چاپ        ارسال به دوست

کلاریویت انالتیکس(ISI)، فهرست پژوهش‌گران پراستناد سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد:

عضو هیات علمی دانشگاه مازندران برای دومین بار در میان یک‌صدم درصد پژوهش‌گران برتر جهان

 

 

 

 

 

 

کلاریویت انالتیکس(ISI)، فهرست پژوهش‌گران پراستناد سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد:

عضو هیات علمی دانشگاه مازندران برای دومین بار در میان یک‌صدم درصد پژوهش‌گران برتر جهان

       به گزارش روابط عمومی دانشگاه مازندران، کلاریویت انالتیکس(ISI)، فهرست پژوهش‌گران پراستناد سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد که بر این اساس، دکتر مصطفی اسلامی عضو هیات علمی دانشگاه مازندران برای دومین بار در میان یک‌صدم درصد پژوهش‌گران برتر جهان قرار گرفت.

       بر اساس این گزارش، دکتر جعفر مهراد استاد دانشگاه شیراز و موسس ISC  با اعلام این خبر افزود: با توجه به این فهرست، پژوهش‌گران با نفوذ علمی که طی یک دهه گذشته، مقاله‌های پراستنادی را در نشریات معتبر بین‌المللی منتشر کرده‌اند معرفی می‌شوند. اسامی این پژوهش‌گران از انتشاراتی استخراج می‌شود که از نظر استناد و سال انتشار در نمایه وب او ساینس جزو پزوهش‌گران ۱% برتر جهان به شمار می‌روند. فهرست سال ۲۰۲۰ شامل اسامی ۶۱۶۷ پژوهش‌گر از ۶۰ کشور مختلف جهان است. در این فهرست اسامی ۲۶ برنده جایزه نوبل از جمله اسامی ۳ تن از برندگان جایزه نوبل سال جاری دیده می‌شود.

      وی افزود: کشورهای آمریکا، چین، بریتانیا، آلمان، استرالیا، کانادا، هلند، فرانسه، سویس و اسپانیا به ترتیب رتبه‌های اول تا دهم کشورهای دارنده پژوهش‌گران پر استناد جهان به حساب می‌آیند.

       استاد دانشگاه شیراز به فهرست پژوهش‌گران پراستناد جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و اظهار داشت: براساس فهرست ۲۰۲۰ پژوهش‌گران پراستناد جهان، تعداد ۸ دانشمند برتر ایرانی به ترتیب شامل دکتر امید اخوان در مطالعات چندرشته‌ای از دانشگاه صنعتی شریف، دکتر مهدی دهقان در رشته ریاضیات از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر مصطفی اسلامی در مطالعات چندرشته‌ای از دانشگاه مازندران، دکتر نورالدین قدیمی در مطالعات چندرشته‌ای از دانشگاه آزاد اسلامی ایران، دکتر سجاد جعفری در رشته ریاضی از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمد میرزازاده در رشته مهندسی از دانشگاه گیلان، دکتر حمیدرضا پورقاسمی در مطالعات چندرشته‌ای از دانشگاه شیراز و دکتر مسعود رضایی در علوم کشاورزی از دانشگاه تربیت مدرس می‌باشند

        یادآور می‌شود: انتشارات دکتر مصطفی اسلامی از دانشگاه مازندران به تعداد ۸۴ مرتبه، تعداد کل دفعات استناد شده ۳۳۳۳ و اچ ایندکس این پژوهش‌گر برجسته ۳۷ است. دکتر اسلامی در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ جزو پژوهش‌گران پراستناد جهان معرفی شده است.

 

روابط عمومی دانشگاه مازندران

امور رسانه‌های گروهی

 


١١:٢١ - يکشنبه ٢ آذر ١٣٩٩    /    شماره : ٢٧١٥٩    /    تعداد نمایش : ٦٤٤١